Föreningskläder

Teamprint kommer att skicka visnings exlempar på föreningskläder till oss i alla storlekar så att ni har möjlighet att prova. De borde komma till oss inom två veckor och vi anordnar en dag på hallen för provning och beställning av kläderna. Vi gör en gemensam beställning och leveranstiden är då cirka två – tre veckor. Hanna-Leena Koivuranta kommer att vara beställnings ansvarig, via henne kan ni göra beställningar även senare. Ni kan bekanta er av HTUHC förenings sortiment på https://www.teamprint.fi/tuote-osasto/htuhc/seuratekstiilit/

 

Supporter shoppen

Supporter webbshoppen kommer igång nästa vecka. Där kan alla fritt beställa av sortimentet. Länken skickas så snart som möjligt och länkas även via vår hemsida. På dessa fyra produkter (tofs-mössa svart/blå, halsduk och tunn mössa), är minimi beställning 50 st. Så dessa kommer vi att beställa till ishallen för försäljning. Senare går dessa även att beställas via webbshoppen. I fortsättningen kommer all försäljning av kläder/produkter gå via iZettlen med kontant, swish eller kortbetalning.

 

Stödmedlemskap:

Föreningens Årsmöte närmar sig, betala in medlemsavgiften på 100kr /person eller 200kr hela familjen, så har du möjlighet att stötta föreningen och vara med och påverka föreningens framtid.

 

Fotograferings tävling!

Nu ska vi välja den mest sötaste HTUHCs husdjurs supporter! Fotografer ditt husdjur som supportrar HTUHC och skicka in bidraget till htuhctavling@outlook.com sista tävlingsdag är 6.3.2019 innan kl. 12.00. Alla foton publiceras på föreningens Facebook och Instagram sidor. Ifall det publiceras många foton tar vi befogenheterna och gallrar till att det blir max 15 st kvar. Efter att röstningen är slut räknar vi ihop alla gilla markeringar och utser en vinnare. Och fotot som fått flest gilla markeringar vinner en HTUHC supporter tröja från vår nya web shop. Obs!fotot får ej kopieras från internet utan fotot ska tas från ett eget husdjur eller kompisens eller varför inte grannens husdjur. Tävlingen är öppen för alla HTUHC supportrar

 

MVH HTUHC styrelsen

 

 

Seura-asut

Teamprint lähettää meille kaikki koot ja mallit seura-asuista sovitettavaksi. Ne pitäisi saapua noin kahden viikon kuluttua. Järjestetään jäähallilla sitten päivä, että tuotteita saa käydä sovittamassa ja jättää haluamansa tilauksen. Tilaus lähetetään yhdellä kerralla ja tuotteiden toimitusaika on noin 2-3 viikkoa. Jälkeenpäin Hanna-Leena Koivuranta on tilausvastaava, jonka kautta seura-asuja voi tilata. HTUHC seura-asuihin voi tutustua osoitteessa: https://www.teamprint.fi/tuote-osasto/htuhc/seuratekstiilit/

 

Fanikauppa

Fanikauppa tulee toimintaan ensi viikolla ja jokainen voi tilata netin kautta itse haluamiaan tuotteita. Linkki kauppaan lähetetään heti kun saamme sen ja se lisätään myös seuramme kotisivuille. Neljässä tuotteessa (musta tupsupipo, värillinen tupsupipo, kaulahuivi ja kevytpipo) minimimäärä on 50 kpl ja ne tilataan hallille myyntiin. Sen jälkeen niitä voi tilata myös suoraan netin kautta kuten muitakin fanituotteita. Jatkossa kaikki hallilta myytävät tuotteet myydään vain käteisellä, kortilla tai swishaamalla iZettlen kautta.

 

Seurajäsenyys:

Seuran vuosikokous lähestyy, maksamalla jäsenyysmaksun 100kr/henkilö tai 200kr/koko perhe sinulla on mahdollisuus tukea seuraa ja olla mukana vaikuttamassa seuran tulevaisuuteen.

 

Valokuvauskilpailu!

Nyt valitaan paras HTUHC lemmikkikannustaja! Kuvaa lemmikkisi (kissa, koira tms) kannustamassa HTUHC joukkuetta ja lähetä kuvasi osoitteeseen htuhctavling@outlook.com 6.3.2019 klo 12.00 mennessä. Kilpailuun osallistuvat kuvat julkaistaan seuran Facebook ja Instagram sivuilla. Mikäli kuvia saapuu runsain mitoin, pidätämme oikeuden rajata kuvien määrää max 15 kpl. Äänestysajan jälkeen Facebookin ja Instagramin tykkäykset lasketaan yhteen ja eniten tykkäyksiä saanut valokuva voittaa HTUHC fani/supporterpaidan uudesta web shopistamme. Huom! valokuva ei saa olla netistä lainattu vaan oma tai ystävän tai vaikka naapurin lemmikki. Kisa on avoin kaikille HTUHC kannustajille

 

Terv HTUHC johtokunta